Новини

Тиждень природничо-математичних наук «STEAM-освіта в дії»

З 08 по 15 квітня   2019 року в Васильківському академічному ліцеї «Успіх» пройшов тиждень природничо-математичних наук «STEAM-освіта в дії», метою якого було зацікавити учнів 5-6-х класів математичними та природничими науками. Вчителі математики, інформатики, фізики, хімії, біології, географії намагалися підібрати такий матеріал, досліди, експерименти, факти, відеоролики, щоб захопити учнів інформацією, виявити допитливих дітей, спрямувати їхній пізнавальний інтерес на захоплення, на вибір майбутніх професій. Для цього в актовій залі організували 5 зон-локацій, де розміщувались різні цікаві практичні завдання, предметні прилади, проводились експерименти, досліди, виставки.

Фото Шумовська А.І. - відкриття (серед математики)

Перший день. Випуск природничо-математичних газет, листівок, буклетів «Наука очима дітей». Учні 5-6 класів  із задоволенням взяли участь у  квесті «Наука – Клас» (5-6 класи).

Другий день – день математики та інформатики.

Вчителі математики та інформатики Пашанова О.Ю., Оксентюк І.А,, Костюк О.Ю,, Клімова О.В. організували цікаву зустріч учнів 5-6 класів з математичними науками.

Молодші ліцеїсти з інтересом взяли участь в інтерактивній грі «Математика в професіях». Вчителі підготували виставку принтерів «Еволюція принтерів». Учні мали можливість попрацювати на 3D-принтері, друкувати «смачні аркуші» на харчовому принтері. З великим інтересом спостерігали за прикладами втілення сучасних технологій Arduino, «ламали» голови над математичним годинником.

Математичні фокуси, головоломки, цікавинки розкрили учням  «Захоплюючий світ математики» .

Третій день – день фізики і хімії.

Вчителі фізики Диптан А.А. і Перець В.І. познайомили учнів 5-6 класів з поняттям «атмосферний тиск», його дією на тіла, на живі організми, продемонстрували на дослідах,   що відбувається, якщо тиск змінюється. Розповіли про інерцію, поверхневий натяг води у природі і як його використовують живі організми.

Познайомили з електричними  та  магнітними  взаємодіями. Наступним етапом знайомства з фізикою були цікаві відеосюжети на тему:   «10 речовин, які протирічать законам фізики» та «Дивовижні відкриття - які будуть приховувати до останнього…». Учні виголосили «Ох, ця Фізика!»

 

Тему «Наука хімія  в нашому житті» розкрили  учні 10-А класу Журавель Даша, Зінченко Ангеліна, Підлипський Ярослав і Чорна Вікторія, яких підготувала вчитель хімії Петренко Ю.В.

Старшокласники розповіли учням 5-6 класів про здорове харчування, речовини, що входять до складу продуктів, і як їх можна визначити в домашніх умовах, зокрема про значення вуглеводів і білків для нашого організму. Старшокласники-ліцеїсти продемонстрували досліди, що підтверджують значимість хімії в побуті та підтвердили тезу, що « Хімія – наука - чарівниця».

Четвертий день – день біології та географії.

Вчителі біології Гурдуяла О.М., Дробина О.С., Шумовська А.І. підібрали цікавий і практично важливий матеріал для учнів 5-6 класів. Відеоряд  розкрив надзвичайні здібності та інтелект окремих тварин, чим дуже були вражені діти. Вони  дізналися, що таке «дерматогліфіка» і спробували розшифрувати відбитки своїх пальців. Учням практично показали, як можна правильно розмножувати декоративні рослини в домашніх умовах.  Про шкоду і користь цвілі діти дізналися з відеоматеріалів і зразків цвілі, які вони мали можливість побачити на різних зразках і об’єктах.

З ентузіазмом і задоволенням збирали біологічні пазли і складанки.

Науку географію представляли вчителі  Сережка В.О., Іващенко Н.М., Гурдуяла О.М.  Учні 5-6 класів  взяли активну участь у роботі «Картографічної лабораторії»:

складали пазли карт України та материків, здійснювали заочну подорож  «Подорожуємо разом» шляхом визначення геооб’єктів за описами та координатами.

Познайомилися з українськими вченими – географами та відомими мандрівниками, взявши участь у вікторині «Географічні персоналії» . Переглянувши відеоматеріали  «Розумні міста» (Smart siti), діти були вражені сучасними технологіями, які використовуються в різних містах світу для комфортного життя мешканців. Із задоволенням та великим інтересом учні познайомилися з різними приладами в «Метеоцентрі в мініатюрі».

Пятий день – день екології.

Вчитель біології  Шумовська А.І. з допомогою старших ліцеїстів провела  екологічний квест:   « День Землі», «Забруднення планети», «Деградація природи», «Наслідки парникового ефекту», «Вода – жива і мертва», «Альтернативні джерела» та інше.    Учні переглянули фільм «Згубні наслідки цивілізації».

     Педагог-організатор Яценко Я.Л. підготувала і провела з учнями 6-х класів Есо-fashion (демонстрація моделей одягу із вторинної сировини).