Подорож музеєм

Шкільний краєзнавчий музей «Музей рідного краю».

Музей  відкрив свої двері у 1999 році з ініціативи директора школи Гайдучак Марії Станіславівни.

Музей-осередок формування духовної єдності та взаєморозуміння поколінь ,мовної освіти ,духовної культури ,морального і естетичного виховування ,що сприяє формуванню у молоді національної свідомості ,любові до свого народу.
    Музей у школі є організуючим центром історико-краєзнавчої роботи, сприяє поліпшенню знань учнів з історії України та історії краю,  розширенню і поглибленню позакласної роботи, підвищенню громадської активності учнів. Зараз у музеї зібрано достатньо експонатів, щоб відвідувачі знали і славне, і трагічне минуле нашого народу.У ньому є численні матеріали про події та історичних постатей ХХ століття ,історія нашої школи у фотографіях ,фото і матеріали про вчителів ,які працювали у школі ,про відомих земляків нашого краю .

Музей складається з трьох залів:

І зала - це стенди, зібрання книг і фотографій, тематичні папки, що розповідають про історію Василькова, починаючи з давніх часів:

у сиву давнину; за часів козацьких; Васильків у ХІХ ст.; смертю смерть подолали -  Голодомор 1932-1933рр.; наші земляки-Герої Великої Вітчизняної війни; літературно-мистецькі обрії Васильківщини; ветерани-шкільні вчителі; Афганістан - наш біль.

ІІ зала присвячена виробам талановитих земляків:

васильківська кераміка; з вірою у серці(ікони); чарівний світ рушників; картини, вишиті, намальовані обдарованими школярами.

ІІІ зала - світлиця пересічної української родини з дитячою колискою над ліжком батьків, старовинними побутовими речами рукоділля. Завдяки експозиції ніби на казкових крилах відвідувачі переносяться щонайменше на 150 років назад.

 

Цінність музею, його діяльність в тому, що постійно поповнюються фонди, збагачується експозиція експонатами, подарованими учнями, учителями школи і людьми, які хоча і не  мають відношення до школи, проте небайдужі  та готові допомогти.

В нашому музеї людина відчуває себе ніби причетною до тих подій,про які розповідають виставлені речі ,для неї стають близькими й ті люди ,про яких розповідає екскурсовод ,і історія вже не є далекою ,припорошеною пилом століть , а близькою і зрозумілою.А найголовніший акцент робимо на тому,що ми великий народ ,з багатим історичним минулим,з чудовими традиціями і мудрими предками .

          У музеї організовуються і проводяться заходи серед дітей різного шкільного віку.

·        Українські вечорниці ( для учнів середніх та старших класів)

·        Тематичні екскурсії

·        Акції по поповненню експозицій шкільного музею.

В 2013 році музей нашої школи приймав участь у всеукраїнському конкурсі

«Кращий музей ЗНЗ», в якому зайняли 39 рейтенгове місце серед 100 найкращих  музеїв ЗНЗ України.

В школі на базі музею працює гурток «Юні екскурсоводи», в якому задіяні учні 6 класів.

В  музеї створено експозицію присвячену  героям Небесної Сотні та воїнам АТО під назвою «Герої не вмирають».

Зібрані фото і біографічні матеріали про учасників, експонати з місць подій, виготовлені тематичні стенди.