Події та масові заходи

2019 -2020 навчальний рік

 Заходи до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  2019-2020 н.р.

Місячник шкільних бібліотек в цьому році проходив під гаслом « Бібліотека нової української школи – простір для освітніх  можливостей кожного учня».

Як показав місячник  , можливості наших учнів безмежні, і простір для їх реалізації теж є .

На численні прохання старшокласників  в шкільній бібліотеці  зявилася тематична поличка « Молодіжний бестселер ХХI століття».

Книги з цієї полички стали кращими друзями учнів.

1.10.19. Учні 2-В класу стали учасниками літературної гри « З миру по нитці». Відгадували загадки, слухали вірші, грали в різноманітні ігри . А після заходу  дружно всім класом завітали до шкільної бібліотеки і підібрали книги для самостійного  читання.

2.10.19. Учасниками жартівливого конкурсу « Жартівливий тлумачний словник»  стали учні 7-А класу. Розшифровували  жартівливі послання , які посилали літературні герої, виправляли помилки , які допустили навмисне автори смс. Вийшло повчально , весело , корисно.Діти прийшли до висновку, що треба ще більше читати , знати і вміти.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-4.10.19. Учні 9-11 класів  разом з бібліотекарем виготовили  рекламку  про користь читання « Слогани про читання». Слогани  складали самі , виготовили теж самі.

3.10.19. В 3-Г класі пройшов читацький марафон « Читаємо без зупинки» . За відведений час учні прочитали 87 книг. Захват , який діти отримали під час читання був неймовірним. В кінці уроку обмінялися думками і зрозуміли , що читати  це – здорово, повчально , пізнавально.

7.10.19. Цього дня учні 9-Б класу стали учасниками  інтелектуальної гри  « Літературний диліжанс» . Літературну подорож розпочали з казок свого дитинства  і завершили  творами , які  вивчають в школі , і які читають самостійно. Гра показала , що в світі є багато всього , що потрібно  багато працювати і читати.

8.10.19. 11-Б клас завітав  в портретну галерею « Впізнай літературного героя». В віршованій завуальованій  формі  звучали завдання , які повинні були виконати учні . Не всіх героїв впізнавали відразу , тим цікавіше було отримувати нові завдання . Задоволеними залишилися всі.

9.10.19. Бібліомарафон « Інтелектуальне перехрестя»  пройшов в 10-А класі. Потрібно було на швидкість відповідати на запитання , вміти орієнтуватися  в виборі  правильних відповідей. Інтелектуалом бути складно , тому що треба багато знати  , багато читати.

9.10.19. В 7-В класі  відбувся конкурс « Жартівливий тлумачний словник»  . Намагалися розшифрувати смс, які заплутували навмисне учасників. Але діти достойно справилися  з зав даннями  і отримали велике задоволення.

11.10.19. Здається , як звичайний бібліотечний урок провести так , щоб він був цікавим  та інформативним ? Виявляється можна , якщо тема уроку « Казкова стежина». Учні 3-В класу  подорожували казковими стежками та лабіринтами . Згадували казкових героїв , назви казок , сюжети .

Цього ж дня до шкільної бібліотеки завітали учні 9-Г класу , які познайомилися  з книжковою виставкою « Закарбований у вічності» . Ця виставка  незвичайна. На ній представлені книги з автографами  письменників , авторів книг які в різні часи побували в стінах шкільної бібліотеки. Учні були в захваті від почутого . Емоційний порив був настільки великим , що  учасники захотіли познайомитися з книгами ближче  і  взяли їх  почитати .

15.10.19.  Книг ніколи не буває багато. А нових і поготів. На презентації нових книг побували учні 4-А класу . « Нова книга в новій школі»  так називалась наша зустріч  з новачками. Багато цікавинок  презентувалось на уроці . Книги були всі різні і про природу , і казки , і дитячі детективи , і вірші .

17.10.19.  Учні 2-Б класу  мали можливість погратися в літературну гру « З миру по нитці ». Учасники мали можливість  перевірити себе на уважність, знання .

21.10. 19.  11-А клас  поринув у портретну галерею « Впізнай літературного героя» .  Герої галереї  були добре зашифровані , але знавці літератури швидко їх розпізнали.

23.10.19. Учні 3-Б  класу подорожували «Казковими стежинами» . Відгадували героїв казок, назви казок . А потім співали пісні з відомих казок . Було весело , цікаво і артистично.

24.10.19. Міжнародний день шкільних бібліотек . Наша бібліотека в цей день вирішила провести день відкритих дверей . День розпочався  з дублер – шоу. Дівчатка з 11-А класу – Руденко Д., Зінченко А., Оленченко Д., Тернюк Ж., Лазебник Л. , Хіменко А. цілий день працювали бібліотекарями . Вони отримали неоцінений досвід і побачили роботу бібліотекаря  з іншого боку.

 

В цей же час учні 3-А класу приготували інтерактивні кардмейкінги «Книжкова листівка». Як це було здорово , захоплююче і  незвично.  А учні 3-Б класу підготували і оформили фотоконкурс « Я і моя улюблена книга» . Фото з  своєю любимою книгою побачив весь ліцей. Невдовзі до приміщення шкільної  бібліотеки завітали преставники  6-Б класу з своїми вчителями , які провели конкурс на кращий твір « Шкільна бібліотека майбутнього» . Гарно оформлені роботи , цікаві думки  про   майбутнє книг , долю бібліотеки донесли  учні в своїх творах. Учениця 7-Б класу  Удовенко Ангеліна  написала вірш присвячений книзі та бібліотеці та подарувала його нам в цей день. Десятикласники  потрудились теж на славу . Вони підготували  презентації  про  бібліотеку та книгу . А  Тернюк Ж. учениця 11-А класу  допомогла  в  виготовленні  відеороликів про читання , історію розвитку  читання.  На протязі  дня  учні початкової школи  прийняли участь  в акції

« Бібліотека – читачу, читач – бібліотеці .» 

Закінчився  місячник , провели всі заходи які запланували. Щира радість від того , що  значення книги в часи комп’ютеризації  така вагома  і значуща.

***

Тиждень дитячого читання в цьому році пройшов під гаслом « Свято, що дарує зустрічей багато» .

18.03. 2019 р. в актовій залі школи відбулася творча зустріч з дитячою письменницею І.Курило . Учні 3-х класів з захопленням слухали цікаві розповіді про пригоди котика Кексика. Маленькі слухачі були в захваті від зустрічі зі справжньою письменницею.        

В цей же день в бібліотеці  була презентована виставка поробок з пластиліну учениці 2-В класу Кривенко В. Підтримати юне обдарування завітали учні класу, читачі бібліотеки,вчителі та батьки.

19.03.19 учні 1-Г класу погралися в літературну гру « З миру по нитці». Слухали віршики в яких уже була відгадка, відгадували вікторини, виразно читали. А в кінці заходу отримали невеличкі подарунки.     

Бібліотечні активісти , помічники бібліотекаря  приготували слогани про книги та читання. Тепер всі бажаючі можуть познайомитися з висловами і думками про книги , які активісти придумали самі.

Творчій задумі наших дітей не має меж. І  в цьому ми впевнились  побачивши  роботи учениці 3-В класу Шпеко Анни. Виставка малюнків « Шепіт вітру, підслуханий пензлем»  вразила і дітей , і учнів. Талановито, яскраво по дитячому  виразно представила Аня свої роботи. Успіхів тобі в майбутньому дорога художниця. 

20.03.19 . Цей день ознаменувався  грандіозно ю подією в житті школи та бібліотеки . Відбувся конкурс  читання віршів В.Івасюка « Любов, оспівана в піснях» . Учасниками конкурсу стали учні  5 – 11 класів . Ініціатором  проведення  цього конкурсу була  П. Нечаєва , яка займається вивченням творчості  В.Івасюка . Учасниками конкурсу  стали 32 учні . Вони з таким розумінням і майстерністю читали поезію , що пані Параскевія   була  в захваті . Переможці конкурсу отримали призи і бурхливі оплески всіх присутніх .

Цього дня учні 2-х класів  лікували книги  в шкільній бібліотеці. Вони познайомилися з основними правилами ремонту книг . А учні 1-4 класів подивилися виставку одного журналу « Барвінок завжди з нами» .

21.03. 19. День розпочався  зі знайомства з літературною газетою  до дня народження  Г.Х.Андерсена відомого казкаря.  Цікаві факти з життя письменника , фото, матеріали про його творчість.

Конкурс читацьких щоденників , який відбувся в 4-Д класі  пройшов як справжнє свято. Захищали  читацькі щоденники з видумкою, з фантазією. І вірші написали , і пісні співали , і творчо підійшли до захисту. Такий конкурс  показав можливості читачів  як справжніх  креативних  , сучасних учнів  ХХ! століття.

Подорожувати  завжди  приємно. Виявляється подорожувати можна віртуально, а з собою взяти  книгу, яка відправить вас  в морський круїз . Учні 9-А класу  відправились  в бібліокруїз « Морська подорож сторінками книг» . Читачі представили  6 різних книг на морську тематику , різних авторів, з різних країн . Подорожували  Україною, Білорусією , Росією, Францією, Англією, Америкою. Подорож починалася під знайому музику , яка презентувала країну . Кожна книга була представлена в різних жанрах. Літературний твір, ессе, реклама книги, білий вірш, ілюстрована книга. Захоплююча подорож на жаль закінчилася , але залишилось приємне враження і бажання читати.

22.03.19  У 3-А кл. відбулася презентація « Завітала нова  книга у бібліотеку» .  Були презентовані книги , які поповнили фонд  шкільної бібліотеки.  Це і  народні казки, і твори письменників  з різних країн , дитячі детективи ,  віршики  і просто цікаві книги. Після презентації  частина книг  знайшла свого читача.

А на закінчення  тижня учні 2-х класів з задоволенням переглянули  мультфільми про книги . Таким чином книжкове віче завершило  тиждень дитячого читання .

***

14.02.19 Третій рік поспіль в нашому ліцеї стало традицією дарувати книги в шкільну бібліотеку. В цьому році учні 6-их класів прийняли активну участь в даруванні книг. Фонди бібліотеки поповнилися новими творами в кількості 49 екземплярів.

11.02.19 Інформаційна хвилинка присвячена дню української писемності та мови була проведена в 6-Г класі у форматі вікторини, де учні показали всі свої знання із задоволенням виконували поставленні перед ними завдання.

05.02.19  В міжнародний день безпеки в Інтернеті учні 6-А класу познайомилися з книгою Т.Щербаченко «Як не заблукати в павутині». Діти дізнались цікаві історичні факти про виникнення всесвітньої мережі Інтернет, згадали правила безпечного користування інтернетом переглянувши презентацію Доріченко Софії та Вероніки Рожкової.

30.01.19 В цей день народився відомий український  письменник В.Нестайко. Творчість цього автора користується величезною популярністю серед учнів нашого ліцею.  Тому учні 5-А класу із великим задоволенням відвідали літературну вітальню «В країні славнозвісних книг».  Учениця Клімова М. підготувала презентацію про творчість і еволюцію книг письменника. Діти розказували про улюблені книги, їх героїв і ділилися своїми враженнями.

29.01.19  В бібліотеку ліцею завітали учні 7-Б класу на інформаційну хвилинку  присвячену дню Героїв Крут. Переглянули відеоролик і прослухали інформацію про учасників тих подій.

 

28.01.19 Інформаційна хвилинка в 6-Б класі проводилася до дня народження П.Чубинського. Учні дізналися про історію створення гімну нашої держави. І разом з вчителем музики Лінник Н.В. урочисто виконали його.

    

 

22.01.19.  В день Соборності України учні 7-В класу завітали до бібліотеки на інформаційну хвилинку. Вони  познайомилися з основними історичними  подіями, які відбулися в цей день. І переглянули книжкову виставку до цієї події.

23.01.19  Почувши про «Літературний каламбур по казках Ш. Перро», який пройшов в 3-Б класі, учні 3-В класу теж  зацікавилися. І захід в їхньому класі пройшов не менш вдало.

 

     

21.01.19  В Міжнародний день обіймів в бібліотеці ліцею пройшла акція «Обійми кращого друга – книгу».

21.12.18 «Літературний каламбур по казках Ш. Перро» успішно був проведений в 3-Б класі. Учні гарно підготувалися до вікторин, прочитавши всі казки цього відомого казкаря. Такого формату захід був проведений вперше, але дуже сподобався дітям.

                           

19.12.18 Учні 2-В класу зустрілися зі Святим Миколаєм та його Ангелами. Діти розповіли Миколаю вірші та оповідки про нього, за що отримали подарунки. Вони пообіцяли бути чемними, гарно вчитися і багато читати книжок.

                 

 

17.12.18 Учні 5-Б класу подорожували в історію першодрукаря Івана Федорова. Вони дізналися про історію створення першого друкарського станка, перші друковані книги і подальшу історію розвитку книго друкарства.

         

 

Завідуюча  шкільною бібліотекою Васильківського ліцею «Успіх» щиро дякує  батькам за  небайдуже  ставлення і відношення  до  проблем нашої бібліотеки. Та радість ваших дітей яку ви їм подарували  дуже  нами цінується .  Щиро дякую за  розуміння.

З повагою завідуюча бібліотекою Білоножко С.О.

 

А  з 10 по 12 грудня 2018 року  на рекламну акцію завітали учні 5-А,Б,В,Г,Д класів. Вони теж  познайомились з новинками літератури. Їм були запропоновані  дитячі літературні детективи , книги на історичні теми, енциклопедії . Тепер в учнів  нашої школи  є можливість читати  найкращі книги найкращих авторів, поповнити  свої знання, ерудицію.

 

3,4,6,7 грудня  в 3-4 класах пройшла  реклама подарованих книг.  Учні з величезним захопленням  прослухали повідомлення про подаровані  книги. Це і казки народів світу, і  оповідання про тварин, історичні події, вірші про новий рік, книги  на самі різні тематики. Учні з нетерпінням чекають на  можливість якомога  швидше читати ці книги.

 

23.11.18 р.  в шкільній бібліотеці  був проведений урок- пам'ять « Свічка плакала в скорботі»  присвячений  дню памяті  жертв голодоморів. Цей захід  організували і провели  вчитель історії Харитоненко А.О., кандидат історичних наук Божук Л.В. та бібліотекар школи Білоножко С.О.  Учні 9-В кл. послухали і подивилися про страшні сторінки  нашої  історії. Розповідачі  донесли до слухачів  інформацію про  факти  голодоморів , жахи тих часів.

З 19.11. по  30.11 18 р. в школі проходила  декада початкової школи . В рамках  цієї  декади  19.11  був оголошений день відкритих  дверей . Було багато читачів , які  познайомилися  з роботою бібліотеки , дізналися  про особливості  і специфіку  роботи .  В  цей же день  учні 1-4 кл.  влаштували акцію « Подаруй улюблену книгу  бібліотеці».  Підсумком  акції  стали 146 подарованих книг.

Всім  учасникам  велике спасибі. Під час декади на бібліотечні уроки завітали самі маленькі учні –першокласники. Вони дарували книги, читали книги. А  винагородою  для деяких  учнів став запис до читачів шкільної бібліотеки.

13-15.11.18 в шкільній бібліотеці пройшли бібліотечні уроки « Книги дружать з дітворою». Учні 2-А , 2-Б, 2-В, 2-Г кл. з задоволенням послухали розповіді про книги, про їх  значення  в житті людини. Другокласники поділилися  своїм баченням  про сучасні книги, читання , інформаційний  простір , вміння користуватися книгою. Уроки були корисними , як для дітей так і для вчителів і бібліотекаря.

 

13.11.18 р. в 7-А кл. пройшло ток-шоу « Біла ворона» приурочене до дня толерантності. Піднімали актуальні питання про стосунки в класі, між собою. Чи  легко бути білою вороною? Чому інколи не чуємо один одного? Про вживання нецензурних слів,  про відношення  і ставлення до думки інших . Ці та багато інших питань і тем біло піднято на ток-шоу.

9 ЛИСТОПАДА 2018р.

         Учні 4-Д класу в цей день завітали на інформаційну хвилинку  в  шкільну  бібліотеку. Читачі влаштували невеличкий флешмоб по читанню книг українських авторів. Бібліотекар Білоножко С.О. розказала про День писемності та мови, історію його виникнення. Підсумком зустрічі стала неймовірна активність читачів класу.

 

Місячник шкільних бібліотек  

Тематика цього року « Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». Оголошено тему, розпочались заходи. 

           

 Виставка творчих робіт  учениць 10-Б кл. Сидорки Б. та Погребівської К. визвала справжній  ажіотаж. Роботи яскраві , талановиті, актуальні , цікаві.Своє захоплення  висловлювали і учні школи, і  вчителі, і батьки.

 

 2.10. в 2-В класі відбувся цікавий захід  «Пластилінова мініатюра».  Учениця цього класу Кривенко Владислава  продемонструвала  своїм однокласникам  творчі вироби з пластиліну . Ці маленькі шедеври  вразили дітей  своєю віртуозністю виконання , фантазією .  Влада  не тільки розказала про своє захоплення , а вона  ще й дала майстер – клас по  фігурній ліпці з пластиліну . На виставці було представлено  38 робіт  юної художниці .

 

А  3.10 . учні 3-Б кл. спробували намалювати комплімент . Це виявилось не так вже  й просто. Спочатку учні говорили компліменти один одному. Відразу у всіх присутніх піднявся настрій . І всі почали  малювати  компліменти.  Вийшло  цікаво , корисно, а головне  -   отримали неабияке задоволення і позитив.

Другий  тиждень  місячника  розпочався  виставкою  робіт учениці 4-Д класу Коростієнко Елі « Я бачу світ таким» . Творча ікебана маленької художниці сподобалась , як однокласникам так і  решті учням школи.  Світ , який бачить Еля різний . Він і реальний , і фантастичний . А головне – він кольоровий. Побажаємо маленькій талановитій художниці успіхів, досягнень , нових творчих звершень.

                                                 

 А дошка вражень, яка проводилась  під девізом « Книжковий світ в ілюстраціях до казок»  вразила всіх  своїм різнобарвям , майстерним виконанням  робіт. Учні 5-7класів продемонстрували, як вони люблять і знають казки . Вчитель  образотворчого мистецтва  Тонковид  О.В. навчила учнів , як  потрібно   майстерно  зображувати  казкові  сюжети ,  а  бібліотекар Білоножко С. О.  показала дітям  які чудові казки є в шкільній бібліотеці.

10.10.2018 р. в  актовому залі школи  відбулася зустріч  з дитячою письменницею Курило  Інною . Учні 2-х класів познайомилися  з  головними героями  творів письменниці. Вона розповіла про  те , як пише твори, звідки бере сюжети для  своїх  казочок .  Учні  слухали уважно  і співпрацювали з письменницею. В кінці зустрічі з задоволенням  купили  твори  І.Курило.  Письменниця  пообіцяла  , що ця зустріч  стала лише початком  спілкування  з маленькими читачами. Чекаємо  з нетерпінням.

12.10.2018р. напередодні  свята  Покрови  і захисника України  в  5-В кл.  була проведена  квест – гра « Незвичайні пригоди  козаків».  Учні класу  з задоволенням  прийняли участь  в виховному заході.  Побували  козаки  в  минулому, заглянули в майбутнє. Визволяли наречених, розв’язували кросворди,   ребуси, вирішували  складні задачі і головоломки.  А результатом  стала дружня нічия. Святковим подарунком став святковий стіл, яким дівчатка привітали  хлопчиків.

Третій  тиждень місячника ознаменувався  творчою палітрою  учениці  11-А класу  Бухарської Н. « Цифрові малюнки». Художниця працює в сучасній  техніці – комп’ютерне  цифрове  зображення  сучасного світу. Дуже цікаве бачення і нестандартний підхід  дозволили Насті завоювати серця  глядачів.

Учні нашої  школи не тільки малюють, але вони і вправно  справляються з  пластиліном . Виставка пластилінових робіт ,поробок  проходила  в стінах шкілької бібліотеки. Учасниками  були учні 5-6 класів. Виставка дуже сподобалась  І учням , і батькам.

17.10.2018 в актовому залі відбулася зустріч  з письменницею  П.Нечаєвою. Вона розказала про видатного українського  поета, співака, громадянина В.Івасюка. Письменниця презентувала декілька книжок про співака. Розказала про пошуки матеріалів , дослідження творчості В.Івасюка. Учні школи під керівництвом вчителя музики Лінник Н.В. виконали пісні  співака. Учасники заходу  з задоволенням  побували на цій захоплюючій зустрічі. П.Нечаєва в кінці зустрічі подарувала в шкільну бібліотеку свої книги  з автографом.

18.10.2018 учні 4-Б класу писали твір-роздум на тему « Яким ти хочеш стати за цей рік? Як хочеш змінитися?». Потім твори були зачитані і обговорені в класі . Захід виявився дуже корисним. Діти дізналися один про одного як вони хочуть змінитися, а головне про плани на цей навчальний рік. Обіцяли гарно вчитися, поводити себе достойно, змінити деякі риси свого характеру.

19.10.2018 в 9-В класі  пройшов захід на тему « Смачна професія», приурочена до всесвітнього дня кухаря. Учні підготували  презентацію про професію кухаря, розказали  історичні факти  про цю професію. Бібліотекар  зробила виставку книг і познайомила учнів з творами видатних французьких  письменників. А класний керівник  Хабанець О.П.  прочитала вірші на французькій мові , чому учні класу були несказанно здивовані. В  кінці заходу  діти скуштували власноруч  приготовлений всесвітньо відомий салат олівє. Було дуже смачно.

Четвертий тиждень завершився творчим етюдником учениці 6-А класу Доріченко С. « Малюю , як бачу». Софія самородок .Вона не навчалась в студії, а сама малює як бачить, як вміє. А вміє добре , бо роботи зрілі, цікаві, змістовні.

22.10.2018 в 2-А класі був проведений майстер- клас від бібліотекаря  школи Білоножко С.О. « Малюємо казку». Виготовили  і проілюстрували  відому казку « Ріпка».  Дітям дуже сподобалось виступати в ролі художників- ілюстраторів. Кожна  книжка вийшла неповторна і по своєму  красива. Вирішили на цьому  не зупинятись. В планах  виготовити  і проілюструвати ще одну  книгу.

 

 

 

 

2017 -2018 навчальний рік

З 26.03 по 30.03 2018 р. в нашій школі проходив тиждень дитячої книги і читання:

« Мандрівка у книжковий дивосвіт».

Були розроблені  різноманітні заходи, в яких прийняли участь учні школи. 26 березня в вестибюлі школи пройшла презентація тижня. 

Учні 1-В класу прийняли участь у  флешмобі « Якщо любиш – читай!». За урок  першокласники прочитали 43 книги. Познайомились  з казками, віршами, оповіданнями, поділились враженнями.

А учні 4-А класу в цей день  писали казки . Це був письменницький бал « Напишемо свої казки».  Учні виступили в ролі письменників. Це було не  просто. Але всі труднощі були подолані, написали чудові, цікаві казки на різні  теми і подарували в бібліотеку.  Фонд шкільної бібліотеки поповнився 22 книжечками. День під девізом « Активного читача» закінчився.

День другий 27.03. « Майстровиті читачі» розпочався конкурсом книжкових закладинок між 2-Б  та 2-Г класами. Скільки завзяття та вміння продемонстрували діти. Виготовили  різноманітні закладинки. Учні показали, як можна творчо підійти до звичайної  книжкової закладинки і зробити маленький шедевр. Це були і герої з мультфільмів і класичні варіанти. А головне, що  діти визначили для себе – закладна необхідна під час читання і вона не тільки прикраса, а ще й  елемент збереження книги в гарному стані.

Акція « Книгу ремонтуємо – бережемо ліс» була спрямована  на  ремонт книг в шкільній бібліотеці. Учні 3-В класу  почули розповідь про збереження лісових насаджень . Вони з натхненням  ремонтували книги .Таким  чином  подарували нове життя  32 книжечкам . Дякуємо Вам  небайдужі  читачі.

Етнографічна  виставка-експозиція «Ми завзяті майстрині»  мала на меті  презентувати майстровитих учениць 9-11 класів. Дівчатка показали завзятість і любов до народних традицій, знання і  вміння, які допомогли створити  справжню красу.

День третій 28.03  був днем « Вдумливого читача» . Розпочався він  з розмови у дружньому колі «Улюблена книга наших вчителів», яка пройшла в  5-А класі.  З своїми цікави ми  розповідями   завітали  вчителі , які  викладають в цьому класі. Це  Шаванова  І.В., Жук  Т.І., Дерюгіна Л.П., Іванова О.С. Гурдуяла О.М. , які  з притаманним  їм натхненням   розповіли про  улюблені книги свого дитинства.  Учні класу почули  розповіді  про  цікавих авторів,  про перші  зустрічі з книгою . А який слід залишили  вони по собі  в  їхньому  житті  стало маленьким відкриттям  для всіх присутніх. Запрошені на бесіду  були і батьки учнів , які теж  розповіли про свої улюблені книги і закликали  своїх  дітей до читання. Бо з їхньої  точки зору  книга - це  мовленнє вий розвиток, це засіб грамотного спілкування,  можливість пізнати світ. Розмова була  змістовною  і корисною і для  дітей, і для вчителів.

 Цього дня  учні  1-4 х класів  познайомились з книжковими виставками  одного журналу « Барвінок завжди з нами», тематичною виставкою « Бібліознайка». Ці виставки  пропагують  періодичну  дитячу  українську періодику  і  кращі зразки   тематичних словників, енциклопедій.

День четвертий 29.03.  « Розважливого читача».

Розпочався він з літературної вікторини до Міжнародного дня  дитячої книги в  3-Б класі.  Учасники  розділились на дві команди  «Веселі  читачі»  та  « Читайлики». Боротьба була  запеклою ,наполегливою  і  результативною . Учні  швидко знаходили відповіді на питання вікторини  і  показували гарні знання художньої літератури. Перемогла команда « Читайлики»  з перевагою в 1 бал. Вітаємо  переможців. 

Цікаво   і  продуктивно  поспілкувались  біля виставки-полеміки « Шлях до щасливого життя»   зі старшокласниками. Вони  розказали про своє бачення і розуміння життя .  Подискутували про книги , які стоять на книжковій виставці.

А  учні   середньої  ланки  з задоволенням  переглянули літературну газету  до дня народження Г.Х.Андерсена. 2 квітня  народився цей видатний казкар  -  письменник  зі світовим  іменем. Згадали казки, які він написав,фільми які були екранізовані за його творами.

 День п’ятий 30.03. « Веселого читача».

Цей  день розпочався   з книжкового віче на який були запрошені учні 3-Г класу. Поговорили про значення книги в житті людини , а потім переглянули мультфільми про книги.  Прикладом поводження з книгою  стали герої  мультфільмів , які  погано поводили себе з підручниками  та книгами. Діти  дуже  гарно реагували на  негарну поведінку мультиплікаційних героїв.

Наступним заходом в цей день  стала весела година « Язичок без кісточок»  в якій прийняли участь учні 4-В класу. Щирий сміх , жарти ,які лунали  в класі  визвали прилив позитивних емоцій  у всіх присутніх. Діти підготували  гумористичні вірші , гуморески, розповіді про  веселі історії  з життя шоли, книги.  Учням так сподобалась зустріч , що вони запропонували  зустрітися ще . Ну , що ж , ми не говоримо «прощавай», ми говоримо «до зустрічі». 

Незвичною  і новою  стала фест–лотерея «Міняю вірш на подарунок». Учасниками лотереї стали учні 3-А класу. За умовами заходу учні розказують улюблений вірш , і отримують за це подарунок .  Звучали прекрасні поезії  Т. Шевченка, І , Франка, В.Симоненка, Л.Костенко  та інших авторів.  Важко було визначити переможця, бо  діти так розчулено і гарно розказували поезію , що  інколи не вірилося .з яким розумінням  вони це робили.  Всі учасники фест-лотереї   отримали  наліпки на щоденники « Я вмію розповідати вірші».  А переможницею  Лотереї стала учениця 3-Б класу  Ковтун Софія . Вона отримала головну нагороду  наліпки  мудрої сови. Вітаємо  і бажаємо нових успіхів.

Ось так, і закінчився тиждень  дитячої книги і читання.  Багато  нового, чимало  старого побачили і почули  учні під час  мандрівки у книжковий дивосвіт .  Чекаємо на читачів  в нашій привітливій бібліотеці.

 

 

 

6,7,8 лютого

Учні 4-А,4-Б, 4-В, 4-Г класів познайомилися в стінах шкільної бібліотеки з новинками сучасної, класичної дитячої літератури. Діти стали учасниками Дня безпечного Інтернету і познайомилися з книгою Т. Щербаченко "Як не заблукати в павутині".

 

5 лютого

Реклама сучасної літератури

Учасниками рекламної акції стали учні 9- А класу. Із задоволенням учні прослухали запропоновані їм сучасні, класичні варіанти книг, якими поповнились полички шкільної бібліотеки.

 

2 лютого

2 лютого   в стінах школи відбувся вечір – памяті  видатного українського співака  Андрія Кузьменка (відомого  під  псевдонімом  « Кузьма» ,фронтмена   групи « Скрябін» ). Людина – громадянин , поет , співак , люблячий син . Таким він був 47 років . Але страшна аварія обірвала життя  на  півдорозі .

« Моя дорога птаха «  так називала його мама  і під такою назвою пройшов і наш захід . Учні  9- Б класу , класний керівник Диптан А.А. , бібліотекар  Білоножко  С. О.  показали учням школи   захід , який нікого не залишив байдужим . Звучали його пісні у виконанні  Радисюк А. , Василенко С., Копцова І. Театр тіней показав роздуми Кузьми, роль якого виконав учень Сокирко Кирило. Особливим номером було виконання пісні « Мам» , яка прозвучала двічі  в оригінальному   виконанні Кузьми та учнів школи . А улюблений вірш Кузьми , який  розказав Скитецький С.  був проілюстрований малюнками , які намалювали юні художниці Погребівська К. , Сидорка Б. Учні Трубчанінов Ж. та Ткаченко А. читали вірші Кузьми. Роль мами співака виконала  Гостенко Р., яка розовіла про дитинство співака. Ведучі вечора Махинько І ., Остапець О., Погребівська К. вели вечір на високому професійному рівні . В залі не було жодної байдужої людини до історії життя та смерті Кузьми.  А коли учні 6-Б класу виконали пісню « З Новим роком  і Рождеством»  , зал нагородив їх гучними аплодисментами. Вражені учні і вчителі ще довго не могли покинути стіни актової зали.

 

29 січня

День пам’яті Героїв Крут. В бібліотеці  школи  проведено інформаційну хвилинку «Пам’ятай про Крути»,учасниками якої були учні 8-А класу. Під час якої  до уваги глядачів було оформлено виставку «Криваві  Крути», підготовлені  матеріали з книг та періодики про подвиги  Героїв  Крут.

Бій під Крутами – це героїчна і трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

 

26 січня 

Відбувалася  огляд-презентація сучасної дитячої літератури. Учні  4-Д класу з належною увагою і задоволенням  слухали розповідь  бібліотекаря про різні цікавинки . Шкільна бібліотека поповнилась  новими виданнями. Це твори Ж. Верна, Г. К. Андерсена , М. Твена, В. Гауора , Т. Крюкової,  енциклопедіями  і казками народів світу . 

 22 січня

День Соборності  України

Книжкова виставка  розкриває  що дату  в повній мірі її  значимості. Матеріали, представлені  на книжковій  поличці розказують про події 1919 року ,про об’єднавчий  процес нашої   історії.

Інформаційна перерва, на  якій  були  присутні учні 8-Б  продовжила розповідь про події 22 січня 1919року. Переглянули Відеоролик  про  історичне становище тих часів.

 

 

20.12.2017

Бібліоурок відвідали учні 2-Г класу. Разом з бібліотекарем читали цікаві вірші, відгадували загадки, записались до шкільної бібліотеки, стали читачами, а головне знайшли не одного гарного друга – книгу.

 

19.12.2017

Цілий рік діти чекають, коли ввечері 19 грудня до оселі завітає сивочолий дідусь – зимовий Миколай, добрий друг і захисник дітвори.

 В стінах бібліотеки відбулася зустріч учнів 1-Б класу з Святим Миколаєм. Учні почули легенду про Миколая. Дізнались  про його життя та діяння. Прочитали цікаві оповідання про маленьку дівчинку Софію і її зустріч з Миколаєм. Подивились мультфільм за участю головного героя дня. А  головне побачили ікону з ликом Святого Миколая, яка знаходиться в шкільному музеї. Всі разом загадали бажання і помолилися за рідних.

 

18.12.2017

 Гарна книга це дуже добре, а коли їх багато це неймовірно добре. Учні 11-Б класу в цому впевнились, побувавши на рекламній акції в шкільній бібліотеці.

Бібліотекар Білоножко С.О. влаштувала рекламну акцію « Цікаве поруч – це книга». Розказала про нові надходження до фонду бібліотеки. Це літературне розмаїття визвало справжню бурю емоційного захоплення в учнів. Це твори всесвітньовідомих письменників Г.Уелса, Г.Гріна, Д. Брауна, Говарда Ф. Лавкрафта, А.К.Дойла, А.Куркова, К.П. Естеса та багато інших.

 

Книги були подаровані небайдужими батьками, і просто гарними людьми.

12.12.2017

Душа радіє і співає коли зустрічаєш цікаву людину. 12 грудня 2017 року в стінах шкільної бібліотеки завітав дитячий письменник Василь Шаройко. Неординарний, цікавий, ерудований дитячий поет. Зустрічав  учнів  своїми різнобарвними віршами, розповідав про любов до дітей, до життя. Але найбільше закликав любити природу, тварин, птахів. Саме їм присвятив він свою збірку віршів «Книжка про звірів і птахів». Цікава життєва історія про спасіння горобця стала сюжетом для написання вірша «Як врятували горобця».

В.Шаройко працював вчителем в школі близько 20-ти  років. І тема дитинства,навчання в школі знайома не з чуток. Збірка «Кмітливі діти» є тому доказом. Віршики «Дозволив», «Відповів», «Наївний тато» і дотепні, і іронічні водночас.

 Віршовані загадки, які поет складає для дітей дуже цікаві, корисні, повчальні. Поет в 89 років декламував свої вірші натхненно і учні 1-го В класу аплодували за майстерність.

Автор В.Шаройко подарував бібліотеці свою останню збірку «Книжка віршів для малят»  з своїм автографом.

 

1-В клас був в захваті від зустрічі з поетом. Першокласники пообіцяли, що навчаться гарно читати  і прочитають всі книжки.

04.12.2017

З 04.12.2017 року в шкільній бібліотеці працював на всю потужність «Клуб питайлика». Учасники клубу засідали на протязі тижня на цікавих заходах. Запитання і відповіді були різнопланові, дотепні  і іноді нестандартні, тому дуже  цікаво проходили заняття. Учні 3-А, 3-Б, 3-В, 3-Г і 3-Д класів ознайомились з тематичною підбіркою енциклопедій, довідників з різних галузей знань. Проводились вікторини, олімпіади, конкурси, які показали рівень знань, якими володіють третьокласники. Вирішили, що такі заняття дуже корисні, пізнавальні і повинні бути постійними.

 

 

1.12.17

Учні 7-А класу побували на фестивалі українського літературного гумору «Слово – це зброя.Слово може підняти людину на висоту, а може ранити серце. Гумор – спасіння в складних ситуаціях, він розраджує душу. І учні із задоволенням послухали у виконанні однокласників вірші, байки, гуморески українських письменників І.Котляревського, Л.Глібова, О.Вишні, П.Глазового та багато інших письменників були представлені на фестивалі. Учні дізнались про їх біографію і творчість, почули влучне і дотепне слово. Створили почесну книжкову виставку письменників-учасників фестивалю. Було цікаво, пізнавально і весело.

1.12.17

 

 Інформаційна перерва «Про СНІД на повен голос» учаниками були учні 9-Б класу. Бібліотекар розказала цікаві факти виникнення страшної хвороби, озвучила вражаючі дані про хворих, розмалювували дерево символ боротьби.

30.11.17

 

Захоплююче і цікаво пройшла читацька конференція в учнів 3-Б класу по книзі  В.Нестайка «Супер «Б» з фрикадельками». Майже всі учні прочитали книгу і з захватом розповідали про події в книзі. Діти побачили з якою великою любов’ю письменник ставиться до своїх героїв. Вони щирі, віддані, здатні  до співчуття і самопожертви,вміють дружити. Третьокласники були у захваті від твору В.Нестайка і вирішили не зупинятися на прочитаному. Вони сказали: «До побачення» і «До нових зустрічей».

28.11.17

 Учні 5-А класу завітали до шкільної бібліотеки і познайомилися з творчістю В. Гауфа, якому в цьому році виповнилось 215 років від дня народження. Урок називався «Безсмертні казки в малюнках». Учні прорекламували Всесвітньо відомі твори такі як «Маленький Мук», «Холодне серце», «Карлик-ніс», «Каліф-лелека». В.Гауф із зарядних сюжетів східних казок створював справжні казкові сюжети. Цим і прославився. Спільно з вчителем Тонковид О.В. п’ятикласники намалювали ілюстрації до творів німецького  письменника.

20.11.17

2-Б клас завітав до бібліотеки. Учні вже гарно навчилися читати. А сьогодні вони показали своє вміння у відгадуванні загадок. Конкурс загадок пройшов весело, завзято і згуртовано.

20.11.17.

Інформаційна перерва.

Учні 5-7 класів були проінформовані про Всесвітній день  дітей. Дізнались  історію створення цього дня і цікаво провели перерву.

21.11.17.

320 р. відомим казкам Ш. Перро

Відзначили учні  1-В класу голосним читанням казок ”Попелюшка” і “Кіт у чоботях”. Першачки принесли колекцію своїх книг і з задоволенням читали в голос казки Ш. Перро.

21.11.17.

У Всесвітній день вітань

Учні 6-Б  класу завітали в шкільну бібліотеку.Переглянувши презентацію про вітання  в кожних країнах і самі спробували  вітатися по-новому.

22.11.17.

Книжкова виставка 830 років поемі "Слово о полку Ігорівім" 

Ця виставка – досьє дає можливість учням дізнатися про історичні події давнього періоду. Історію потрібно знати, для того, щоб оминати помилок, які призводять до  фатальних наслідків.

 

980років бібліотеці Софіївського  собору

Виставка – панорама присвячена бібліотеці  Ярослава Мудрого. Знаменита бібліотека, яка існувала сотні років тому . Доля її дуже трагічна , і символічна для тих давніх часів.Ставлення Ярослава Мудрого до книги вражає. Людина освідчена, далекоглядна, князь розумів яке значення для держави мають грамотні люди.Нажаль відомостей дуже мало і, мабуть, вони такі цінні.      

Виставка – незаслужено забутих книг

Ця виставка організована спільно з комісією ОУС. Були визначені незаслужено забуті книги. Їх багато, але на виставку потрапила лише не велика частина. Вирішили, що виставка буде постійно зміною.

 23.11.17.

В рамках проекту “Бабусина майстерня”

Відбувся цікавий захід “Поезія- моя душа” з вчителем 4-Г класу Шерстюк Н.С. Учні дізнались про захоплення свого вчителя поезією. Бібліотекар Білоножко С.О. розказала про значення поезії в житті людини. Причитала вірші на чотирьох мовах світу. Учні разом з

 

Надією Сергіївною  складали вірші  і це було не легко, але яке задоволення отримали всі коли, звичайні слова ставали римованими рядками, а рядки склались у невеличкий вірш. Результат перевершив сподівання. Сподобався захід  і присутній завучу по навчально-виховній роботі Бугері Л.А. Вона подякувала вчителю і учням за позитивні емоції.      

 

 

 

Тиждень толерантності

Тематична виставка  «Толерантність – запорука ввічливості» - 5-11 класи.

 Запропоновані книги допоможуть учням зорієнтуватися у цікавому і непростому просторі життя.

 

                                                                                     Ток-шоу «Біла ворона»                                                7-Г клас  13.11.17

 Ведуча ток-шоу Білоножко С.О. у вступному слові підготувала  дітей до розмову, пояснила, що у світі людських відносин трапляються моменти, коли окремі люди не зрозумілі оточуючим, що  існують різні форми вираження людської індивідуальності. Толерантність означає повагу, прийняття й правильне розуміння різноманіття культур нашого світу.

Під час ток-шоу учні  обговорювали прості питання: що таке толерантність; уміння відстоювати свою позицію; повагу до співрозмовника;  якщо поруч з вами «Біла ворона»  в сім’ї, в школі, в класі, в суспільстві, то як відноситься до них, не подібних на тебе, не таких, як всі»?

Ведуча по черзі надавала  кожному охочому слово. Діти  активно коментували все сказане, підводячи до висновку, що найефективнішим засобом попередження нетерпимості є виховання поваги до інших людей, вміння співчувати.

 

ЗАХОДИ ПРИСВЯЧЕНІ 110-РІЧЧЮ АСТРІД  ЛІНГРЕД

Тематична виставка “Світова казкарка А.Лінгрен ”

Виставка малюнків до творів А. Лінген.

Інформаційна-хвилинка про творчість А. Лінгренд 

2-Г, 3-Г бібліотекар Світлана Олексіївна розповіла  про видатну письменницю, її творчість читали уривки з творів А. Лінгренд.

 

 

 

 

З 4-Г класу переглянули уривки творів А.Лінгренд, які були екранізовані. Діти з задоволенням  познайомились  з творчістю

А. Лінгрен.

 

 

 

Заходи до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 «Шкільна бібліотека –за здоровий спосіб життя »

Розпочався місячник оголошенням заходів, які будуть проведені протягом місяця.

 №

Назва заходу

Учасники заходу

Дата

1.    

Книжкова виставка

 «Бібліотека – майданчик здоровя для інтелектуалів»

бібліотекар

5-11 кл.

2-27.10.2017 р.

2.    

Книжкова виставка

Здорова нація – здорова держава»

7-9 кл.

бібліотекар

2-27.10.2017р.

3.    

Перегляд тематичних мультфільмів

2-В кл.

26.10. 2017р.

4.    

Буклет про здоровий спосіб життя

9-А кл.

Чорна В.

25.10.2017р

5.    

Бібліотечний пікнік

4-Б кл бібліотекар,

класовод

3.10.2017р. 

6.    

Малюємо вірш. Вернісаж (ілюстрації до віршів про здоровя )

4-А кл.

бібліотекар

10.10.2017.

7.    

Дискусійні гойдалки «Молодь обирає здоровя»

10-А кл.

 бібліотекар

4.10.2017

8.    

Виготовити і подарувати серце

4-В кл.

бібліотекар

13.10.2017 р.

9.    

Плакат за здоровий спосіб життя

9-А кл.Мірошниченко А.

17.10.2017.

10.                      

Флешбук  (читаємо книги про здоровий спосіб життя )

бібліотекар

3-А кл.

.10.2017.

11.                      

Академія здорового способу життя:

 

 

12.                      

Салон краси

5-В кл.

19.10.2017

13.                      

Сімейна амбулаторія

5-Б кл.

2.10.2017

14.                      

Інтернет - грамотії

 

06.10.2017

 

Книжкова виставка «Бібліотека - майданчик здоров’я для інтелектуалів».

Література на книжковій полиці допоможе читачам розібратися в головних питаннях: чому здоров’я важлива складова життя.

Наступна книжкова виставка «Здорова нація-здорова держава» підводить молодь до розуміння, що здорова людина зробить багато цікавого, корисного для своєї держави. Виставки експонуються з 2 по 27 жовтня 2017 року.

 

 Бібліотечний пікнік                                                                                                                            3.10.2017р.

Вперше  у фойє школи пройшов бібліотечний пікнік учасниками якого стали  учні 4-Б класу  і класовод Мєдвєдєва Р.В. В оточенні зимового саду, на зручних подушках учні класу читали книгу А.Алатона про дівчинку Майю і її мригоди. Діти дізнались, що мікроби є корисні і шкідливі. Чому треба прибирати оселю, і що курити дуже шкідливо. Учні залишились дуже задоволені.

 

Дискусійні гойдалки «Молодь обирає здоров'я»                                                                                            4.10.2017

У 10-А відбулися дискусійні гойдалки під гаслом «Молодь оирає здоров’я». Учасники дискусій обговорювали проблемні  питання:

ü Мобільний зв’язок – за і проти.

ü Бути здоровим престижно?

ü Туберкульоз – де витоки трагедії?

ü Довкілля та здоров’я людини.

ü Спорт – гармонія тіла і духу.

 

Інформацію яку підготували учні, слухали з увагою опоненти і дискутували з приводу почутого. Дискусія продовжувалась дві години. Всі залишились задоволені, в захваті від побаченого і почутого.

 

                                                                                                   Малюємо вірш. Вернісаж (ілюстрації до віршів про здоров’я )                                                         10.10.2017.

Вірш можна  написати, вивчити напам’ять . А учні 4-А разом з класоводом Семенець Г.Д. довели, що вірші можна намалювати. Своїми  малюнками підтвердили  істину, що здоровий спосіб  життя це не тільки гарний вірш, а й гарні малюнки.

 

Флешбук  (читаємо книги про здоровий спосіб життя )                                                                                     11.10.2017.

«Флешбук»який відбувся в 3-А класі яскраво довів, що учні гарно читають і головне  розуміють, що читають. Під час заходу  вони читали серію книг письменника А.Алатона про здоровий спосіб життя.

Виготовити і подарувати серце 

13.10.2017 р.

Головний орган у людини – це серце. Учні 4-В класу разом з класоводом  Михайлевич  В.Л. вирішили подарувати свої  дизайнерські серця. Вони їх виготовили, пркрасили. І на кожному серці написали девіз-рекомендації.

 

Плакат за здоровий спосіб життя Мірошниченко А. 9-А кл.

17.10.2017.

 

 

Моє захоплення

В школі відувся захід "Моє захоплення" в рамках проекту "Баусина майстерня". Учасниками були учні 11-А класу та їх класний керівник Дармостук Е.Е. Емма Едуардівна розповіла про своє захоплення фітодизайном і майстерно виконала квіткову композицію. захід проводився двома мовами: українською та англійською.

 

Академія здорового способу життя:

Відразу ж запрацювала в школі академія здорового способу життя .

Сімейна амбулаторія         

2.10.2017

Учасниками «Сімейної амбулаторії» стали учні 5-6 класів. Бібліотекар Білоножко С.О. і медичний працівник нашої міської лікарні Шпеко В.О. розказали учням про значення здоров’я, про гігієну в житті людини, догляд за зубами. Учні побачили на практичному занятті як потрібно надавати допомогу при порізах, різних видах ран.  Важливу інформацію Шпеко В.О. донесла учням про різні види інфекції: СНІД, туберкульоз. Учні продемонстрували і свої знання з даної теми і отримали гарні поради від фахівця.

Інтернет - грамотії              

06.10.2017

Продовжила роботу академія здорового способу життя і учні 5-А класу стали учасниками цікавого заходу «Інтернет грамотії». Вчитель інформатики Клімова О.В. запропонувала учням веб-квест «Здорове харчування - успіх у навчанні». Учні класу були поділені на 4 команди, кожна з якої отримала цікаві завдання і успішно з ними впоралися. Результатом квесту були 4 презентації, які довели,що учні мають достатньо гарні знання про правильне харчування.

Салон краси     

         19.10.2017

Учні  класу  відвідали «Салон краси». Роботою салону керувала Майбоженко М.В.- майстер-перукар, манікюру, педикюру. Біліотекар Білоножко С.О. розповіла, яке велике значення в житті людини займає гігієна тіла. А майстер своєї справи Майя Вікторівна розповіла  як доглядати волосся,руки, ноги. Біліотекар розповіла про догляд за одягом, його функціональне призначення. А учні класу продемонстрували одяг за призначенням, зачіски.

 

 

Буклет про здоровий спосіб життя                                                                                                    25.10.2017р

 

Перегляд тематичних мультфільмів  

         26.10. 2017р.

Закінчити місячник біліотек вирішили переглядом тематичних мультфільмів з учнями 2-В класу і класоводом Білокінь Т.М. Учні  переглянули фрагменти з відомих мультфільмів і прокоментували побачене. Бібліотекар завершила захід підсумком про здоровий спосіб житя.

 

 

 

 

2016-2017 навчальний рік

 05 квітня 2017 року

Виховний захід "Ми те - що ми їмо"

 З 3-по 7 квітня в школі традиційно проходить тиждень здорового способу життя. В рамках цього тижня 5 квітняв  в шкільній  бібліотеці були проведені тематичні заходи. З учнями 5-Б та 5-В класів  був проведений захід  " Ми те, що ми їмо". Під час бесіди учні дізналися про здоровий спосіб харчування та здоровий  спосіб життя.  П'ятикласники були активними учасниками бесіди.

11 квітня 2017 року

Екологічна олімпіада

Цікаво і змістовно пройшла екологічна олімпіада в 3- А класі.  Учні продемонстрували високий рівень з природознавства, екології, біології. Багато цікаого дізналися із завдань олімпіади.  Учасниками олімпіади були дві команди "Природа" і "Екологія", які провели цікаво час в   чесній , запеклій бородьбі.  Переможцем з різницею в один бал стала команда "Природа".

11 квітня 2017 року

Бібліоквест

Знань багато не буває. І в цьому впевнилися учні 10- Б класу, які побачили це прийнявши участь в  бібліоквесті. Шість завдань, які вони мали виконати виявилися цікавими, не простими і водночас пізнавальними. Учасники квесту пародемонстрували вміння швидко зорієнтовуватися і давати правильні відповіді за короткий час. Переможцями виявилися знання.

20-24 березня 2017 року

Васильківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

План тижня дитячого читання

« Читаємо від березня до березня»

 

День перший. 20.03.2017р  « Книжковий хіт-парад»

 • Оголошення про проведення тижня та його програма.
 • Оформлення стенду « Найкращі читачі»
 • Екскурсія до бібліотеки . Посвята в читачі (1-й урок , 1-Б кл)
 • Мультперерва. Перегляд мультфільмів.

 

              День другий. 21.03  « Книги-ювіляри»

 • КВ «Книги-ювіляри».
 • Презентація вітальних листівок книгам-ювілярам (6-11 кл,)
 • Книжкова виставка «Книги-бестселери»
 • Бібліоквест «Бібліобродилка» (10-А кл. 5-й урок )

День третій 22 .03   « Зверні свос серце до книги»

 • КВ «Найчитаніщі книг нащої бібліотеки.»
 • Книжкова виставка: «Книги-рекордсмени».
 • Мультперерва.
 • Читацький портрет ( 2-Б класу ).Фотоколаж.
 • Зустріч з художником Гайдай О.В. (2 -й урок ) 5-1 1 кл.

День четвертий 23.03 «Немає казок кращих від тих , які створює саме життя»  Г.К.Андерсен.

 • Екскурсія до бібліотеки . Посвята в читачі.
 • ( 1-В , 1-й урок..)
 • КВ «Казка - вигадка , та в ній зміст глибокий зрозумій».
 • Презентація листівок (4-Б кл.)

День п'ятий  24.03  «Літературна вітальня»

 • Виставка кращих відгуків про книгу.
 • Сучасна українська казка С.Прудник «Казки тітоньки Пательні» 2-А , Мамчур О.А. , 3-й урок.
 • Книжкова виставка «Моя золота полиця» 5-7 кл. 4.Презентація листівок книг- ювілярів (5-11 кл.)
 •  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

23 лютого 2017 року

Бібліотека приймає нових читачів

Свої двері гостинно відкрила  шкільна бібліотека для учнів  1-Г класу. Учні познайомилися з бібліотекарем Білоножко С.О. та вивчили правила користування  бібліотекою  та дізналися про куточок юного читача, який був створений спеціально для наймолодших. В подяку за цікаву  екскурсію учні подарували бібліотеці гарні книжечки.

 

 

21 лютого 2017 року

Бібліотека святкує Міжнародний  День  рідної мови

Чистота рідної мови завджи стої на першому місті в культурі кожної нації. Допоки існує рідна мова - допоки  живе народ.

І учні 5-Б класу добре це розуміють. Вони разом зі своїми вчителями  Попель Л.В. та Сало Я.І. виріши продемонструвати набуті знання на

уроках  української мови та літератури. Філологічна гра "У казковому світі мови" показала глибокі знання та любов до рідної мови.

Різноманітні конкурси, вікторини, ребуси, філологічні загадки, які учні розгадували без  особливих труднощів.

 

14 лютого 2017року

Міжнародний день дарування книжок

14 лютого в нашій школі ми відзначали наймолодше свято в Україні - Міжнародний день дарування книги. Започатковане це свято в 2012 році.

Основною метою заходу є зробити ще більш доступною книгу для учнів. І водночас повернути старим  книгам нове життя.

святкували із захопленням учні 4-Б, 3-В, 3-Г класів. Учнями цих класів було подаровано 44 нових книг та відремонтовано 66 книжок.

По-своєму побачили це свято учні 3-В класу. Разом із класоводом Михалевич В.Л. та бібліотекарем Білоножко С. О. діти підготували цікаві розповіді

про книжи  засобами туатральної постановки.

 

 

КРАСА Й МИЛОЗВУЧНІСТЬ ПОЕЗІЇ ДМИТРА ПАВЛИЧКА

Поезія - це не "кращі слова в кращому порядку", це вища форма існування.

Й.Бродський

Захід проведений з учнями 4-А класу та їх класоводом Богдан М.М.

В літературній вітальні були присутні "Літературознавці", "Критики", "Юні театрали", "Юні декламатори", які познайомили з біографією поета, талановито декламували вірші, та інсценізували його твори. Родзинкою свята було виконання всесвітньовідомої пісні, яка була написана на слова Павличка та композитором О.Білашом "Два кольори мої, два кольори." Яскравим завершенням свята було виконання пісні "Україно, вставай."

  

 

  

 

 

ЗВІТ ПРО ЗАХОДИ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

"КНИГА І ЧИТАННЯ - ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК У ВИХОВАННІ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ УЧНІВ"
 
Книжкова виставка "Дитяча книга вчора і сьогодні"
День нових книг"Познайомимося! Ми новенькі"
 
 
Вернісаж  П.Мовчана (8-В) "Звичне та незвичне"
 
 
 

Круглий стіл «Мудрість минулих поколінь»

1 жовтня - міжнародні День людей похилого віку.  Це свято - привід замислитися про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої  частини суспільства.

 Учні 4-Б  класу разом з класоводом  Олексюк  Н.Г. підготували круглий стіл «Мудрість минулих поколінь». Фотографії, нагороди, грамоти, розповіді учні про своїх дідусів, бабусь, прадіду сів, прабабусь – це те, що прикрасило родовідне дерево.

Учні з захопленням і величезною повагою розповідали про своїх рідних цікаві факти з життя та трудової діяльності.  І поділилися своїми рецептами піклування про людей похилого віку.о них.  

                               

    

Читацькка конференція "Знавчиня дитячих душ" 80 років К.Нестлінгер (7-В)

 

 

Година спілкування

До Всесвітнього дня здорового харчування

 "Ми - це те, що ми їмо" 

 

 Міжнародний день анімації "Світ дитинства та казки" (5-А)

 

Інформаційна агенція "Бібліознайки" (1-4 класи)

Конкурс загадок "Упізнай казкового  героя" (2-Б, 2-Д, 2-Г)

 

Протягом місяця учні нашої школи відвідали велику кількість цікавих, різноманітних заходів, які були запропоновані завідуючою бібліотекою Білоножко С.О. Під час яких учні ознайомилися з сучасними українськими, зарубіжними дитячими книгами; талановитими учнями школи; та можливостями сучасної техніки.