Читачеві

          

 

 

І.Вайброу  "Малий Вовчик - лісовий детектив"

Четверта книжка про пригоди Маленького Вовчика вдалася супердетективною і суперсучасною. Готуйтеся познайомитися зі Жерлоком Хохмсом та його Технослідопитом, а також розшифровувати таємничі послання, вивчати генні модифікатори, шукати вкраденого привида Вовчила-Хижачила та розплутувати страхітливі злочини. Адже саме цим займаються-переймаються відомі слідчі з «Лісового розшукового агентства жовтооких детективів»: Маленький Вовчик, Репетун, Гаврик Воронько, Ведмедик Нормус та Чухля-Нюхля, які, хоч би що вигадав підступний пан Крутихвіст, завжди будуть на висоті.

 

 

В.Йорт  "Йорґен + Анна = любов"

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

 

 

 

В.Королів-Старий  "Хуха-Моховинка. Вибрані казки"

Казки Василя Короліва-Старого (1879—1943) — справжня перлина української літератури. Автор переосмислив і оживив багатьох персонажів української міфології. Усі вони чесно живуть невидимими поруч із людьми, де можуть, допомагають їм, оберігають від лиха, злих вчинків, поганих думок. Письменник прагне облагородити українську “нечисту силу”, позбавити дітей почуття жаху перед вигаданими страшними істотами, зацікавити молодь міфологією. Книга вчить розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті.

 

 

 

 

 

Р.Дал "Матильда"

Матильда» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Матильда — геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона — зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул... 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.

 

 

 

 Ліман Френк Баум  Повість-казка «Чари країни Оз»

Повість-казка «Чари країни Оз», що вийшла друком 1919 року, розповідає про дівчинку Дороті та її друзів: Капітана Біла, Тротту, Скляного Кота, які вирішили зробити незвичайний подарунок до дня народження Озмі з Озу. Для цього вони вирушають у край Жвакунів по Зачаровану Квітку, яка цвіте по черзі трояндами, тюльпанами, хризантемами. Про пригоди, які трапляються з ними на шляху до острова, на якому росте Зачарована Квітка, йдеться у цій книжці.

 

 

 

 

 

 

Єва Остров­ська «Мама, Каська, я і гангстери»

У повісті  головна героїня чотирнадцятилітня Данута Сосновська схожа на пухку пампушку. Вона щи­ро розповідає про свої комплекси, сестру-близнючку і про маму, якій доводиться виховувати їх без тата. Коли настали шкільні канікули, вся родина разом із хат­нім звіринцем (пес Боґусь, кішка Целестинка, вуж Тео­філко, павучок Фридерік) вирушила на авто до Мокрого Озера. Однак по дорозі несподівано спустило колесо... Це стало початком серії неймовірних і кумедних пригод.

 

 

Aльфpeд  Шкляpcький « Томек в країні кенгуру»

Книгa пpoдoвжує лeгeндapну пpигoдницьку cepiю вiдoмoгo пoльcькoгo пиcьмeнникa Aльфpeдa Шкляpcькoгo (1912–1992) пpo зaxoпливi пpигoди юнoгo мaндpiвникa Тoмeкa Вiльмoвcькoгo. У цiй icтopiї Тoмeк бepe учacть у нeбeзпeчнiй eкcпeдицiї звipoлoвiв дo Eквaтopiaльнoї Aфpики. Тут вiн пoлює нa лeвiв, жиpaф, гopил, нocopoгiв тa iншиx звipiв, змiцнюючи здoбутий щe в aвcтpaлiйcькiй eкcпeдицiї aвтopитeт упpaвнoгo миcливця, пepeмaгaє в cутичцi з пiдcтупним paбoтopгoвцeм, виcтoює у cпpaвжньoму бoю з кaнiбaлaми тa нaбувaє cлaви вeликoгo чaклунa. Йoгo нoвими пpиятeлями cтaють вoїни-мacaї, дocвiдчeний пpoвiдник Гaнтep, a тaкoж виpятувaний iз paбcтвa чopнoшкipий юнaк Caмбo… A дaлi нa Тoмeкa чeкaє нe мeнш зaxoпливa мaндpiвкa дo Aмepики.

 

 

 

Т.Крюкова «Гордівниця Злата»

Підступна доля веде дочку бакалійника красуню Злату шляхом надзвичайних пригод та небачених випробувань. Єдиний необережний вчинок - і навіть могутня фея Доля не в змозі врятувати свою хрещеницю від підступів старої чаклунки.Златі доведеться поневірятися з мандрівними артистами, пройти через підземелля гномів та їх магічну печеру, забути минуле й світ людей - аби знову знайти свого коханого й стати прекрасною та усім милою королевою. Усім - крім непокірної Чорної герцогині.

Чи зможе юна красуня захистити себе та своїх близьких від чорних чарів? Адже для цього їй доведеться осягнути таємниці Всесвіту та зуміти змінити себе...

 

 

Кейт ДіКамілло  «Мерсі Вотсон — рятувальниця. Книга 1»

Для містера і місіс Вотсон, Мерсі — не просто свинка. Вона їх домашня улюблениця, до якої вони ставляться як до власної дитини. Найбільше Мерсі полюбляє гарячі грінки з маслом та спати зі своїми господарями. Одного разу в будинку Вотсонів трапилася біда — прямо посеред ночі підлогу під ліжком містера та місіс Вотсон ... провалилася! Як же бути? Хто врятує цю милу подружню пару? Невже це буде їх свинка Мерсі?...

 

 

 

 

 

Надія Гербіш «Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція»

Одного вечора Лука й Терезка гортали в кабінеті свого дідуся-географа атлас, навіть не здогадуючись, що він – чарівний. Несподівано для самих себе діти опиняються у Венеції. Вони милуються гондолами та чудовою архітектурою міста, куштують місцеві страви та дізнаються про найцікавіші події в його історії завдяки їхньому новому знайомому – пану Валеріо. А головне – братові та сестрі під час цієї мандрівки вдається відкрити таємницю Чарівного Атласу.

 

 

О. Радушинська «Піввеселки у дарунок»

Два симпатичних равлики — Юрасик та Марічка вирушають на пошуки найкрасивішої, найвищої веселки. І то не знічев’я, а тому, що барвиста райдуга може здійснити найпотаемнішу МРІЮ! Чи вийде в маленьких равликів вилізти на вершечок веселки, а може, вони злякаються перешкод?.. 

                                                             

 

Сонце серед ночі пригоди в павутинні (Всеволод Нестайко)

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповість про веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників .

 

 

 

Одиниця з обмоном (Всеволод Нестайко)

Ця книжка класика української дитячої літератури стане прекрасним подарунком для школярів молодших і середніх класів. Чудово ілюстрована, вона поведе за собою юного читача у світ смішних і цікавих шкільних пригод, де є над чим посміятися, коли є посумувати, де завжди цікаво і ніколи не буває нудно. До збірки творів Всеволода Нестайка увійшли повісті «Одиниця з обманом» і «П'ятірка з хвостиком» у новій авторській редакції, а також повість «Супер «Б» з «фрикадельками». У цих творах вирує шкільне життя з його радощами і прикрощами, веселими і сумними подіями. Письменник з великою любов'ю ставиться до своїх героїв, яким притаманні найкращі людські якості: щирість і відданість, здатність до співчуття і самопожертви, готовність прийти на допомогу і вміння дружити.

 

 

 

 

Мері Попінс (Памела Тревела)

 Майклу та Джейн Бенксам неабияк пощастило. Що з того, що їхня няня Мері Поппінс сувора і постійно пирхає? Зате вона вміє затіяти навколо себе справжні дива.

 

 

 

 

 

          

 Маргаритка моя квітка (Крістіне Нестлінгер)

 Крістіне Нестлінгер (нар. 1936) – видатна австрійська письменниця, лавреат численних премій (Міжнародної премії   літератури для юнацтва, Австрійської державної премії, Німецької премії літератури для юнацтва, володаркою медалі Г.-К. Андерсена, премії пам'яті Астрід Ліндґрен). Трилогія "Маргаритко, моя квітко" присвячена проблемам сучасних підлітків та молоді, серед яких такі, як зайва вага, розлучення батьків, стосунки з друзями. Усі ці "великі та малі катастрофи" Крістіне НестлІнґер змальовує зі щирою теплотою та доброзичливим гумором. Таємниця успіху Нестлінґер криється в тому, що її книжки однаково цікаві як для дітей, так і для дорослих.

 

 

 

 

 Поліанна (Еманор Портер)

 Увазі юних читачів пропонується знаменитий роман американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна», вперше перекладений українською мовою. Ця книжка ось уже майже століття є справжнім бестселером світової літератури — завдяки головній героїні, 11-річній дівчинці Поліанні, та її незвичайній «грі у радість», у яку й досі захоплено грається увесь світ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивовижні пригоди в лісовій школі  секрет Васі Кицина Енелолик, Уфа і Жахоб’як

(Всеволод Нестайко)

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповість про веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників.

 

 

 

 

Тореадори з Васюківки (Всеволод Нестайко)

Роман «Тореадори з Васюківки» часто називають найкращим дитячим українським романом минулого століття, його перекладено двадцятьма  мовами світу. За мотивами роману відзнято однойменний фільм «Тореадори з Васюківки». Міжнародна рада з дитячої та юнацької літератури ухвалила рішення про внесення роману до Почесного списку Г. К. Андерсена. Композиційно твір складається з трьох частин, поділений на розділи. Сюжет розгортається довкола двох давніх друзів – Яви та Павлуші, які дуже любили пригоди і з ними завжди траплялося щось незвичайне.