Новини

Міський семінар вчителів української мови та літератури «Розвиток літературної компетентності учнів у процесі вивчення української мови і літератури»

        26 листопада 2018 р. у Васильківському академічному ліцеї «Успіх» відбувся міський семінар вчителів української мови та літератури «Розвиток літературної компетентності учнів у процесі вивчення української мови і літератури».

Методист відділу освіти Васильківської міської ради Дерев’янко Л.М. ознайомила учасників заходу з новими тенденція розвитку філологічної шкільної освіти в зв’язку із реформуванням галузі та розбудовою інноваційного освітнього простору, а відповідно із задачами, які стоять перед кожним учителем української літератури.

Увазі присутніх було представлено літературний вернісаж «Цвіт нашої нації» про життя і творчість поетів Розстріляного Відродження, який підготували вчителі ліцею Іванова О.С ., Скарчінська Л.М., Попель Л. В.  як результат інтеграції мідпредметних компетентностей.

Учні-старшокласники (учасники заходу) продемонстрували артистичні здібності, інтерес до долі митців 20-х – 30-х років  XX століття, які були репресовані більшовицьким режимом. У будь-якому національному просторі  є свій пантеон постатей, які символізують його мистецькі і духовні вершини та стали своєрідними іменами-емблемами, що вирізняють його серед  етнокультур.  Цей пантеон відсвічує променями національного генія і складається з імен видатних діячів науки, політики, мистецтва…   

                                                                                 

На сцені оживали постаті Миколи Зерова,  Євгена Плужника, Михайла Драй-Хмари, Павла  Филиповича,  Михайля  Семенка, Майка Йогансена, Василя Еллана-Блакитного.

Цей літературний вернісаж покликаний орієнтувати ліцеїстів на справжні життєві цінності  - почуття власної гідності, патріотизму, національної пам’яті та самосвідомості. Підсилення емоційне сприйняття, музичний  супровід, що складався з творів  Ф. Шопена, Л. Бетховена, П. Чайковського, Д. Шостаковича та інших композиторів. На різних музичних інструментах учні виконали музичні твори                С. Рахманінова, М. Лисенка, М. Скорика.  

Друга частина  семінару  була присвячена питанню педагогічної майстерності: «Інноваційні підходи  до  формування  ключових компетентностей школярів на уроках української мови і літератури», з яким виступила вчитель-методист ліцею Яковенко Т.В.  Робота вчителя української мови і літератури  нерозривно пов’язана з метою реалізації НУШ: переорієнтуватися до нових умов організації освітнього процесу в школі. «Учитися по-новому виконувати власні професійні обов’язки та організовувати навколо себе інноваційний простір, у якому буде комфортно і цікаво, насамперед, учню,» -  відмітила Тамара Володимирівна. У виступі вона розкрила роль наскрізних ліній і шляхи реалізації компетентністного підходу до формування сучасної особистості випускника школи, ознайомила учасників заходу із методами і прийомами формування літературних компетентностей учнів у процесі вивчення літератури.  

Підсумково-інтерактивний блок семінару –  педагогічний практикум – був спрямований на моделювання фрагментів уроків української літератури з реалізації наскрізних ліній. Робота у групах захопила учасників семінару і вони в творчій колегіальній атмосфері створювали моделі уроків за конкретними завданнями.  Плідна робота завершилася обміном думками і враженнями.